Türkiye Cumhuriyeti

Kopenhag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programı , 29.08.2016

 

Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programı
Son Başvuru Tarihi 16 Eylül 2016

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programı kayıt başvuruları başladı. Programa kayıt yaptırmak isteyen adayların kayıt için gereken belgeleri 16 Eylül 2016 Cuma günü mesai saati sonuna kadar Anadolu Üniversitesi’nin Köln’de bulunan bürosuna göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekiyor.

 

Kimler Başvurabilir? 


Batı Avrupa’da bulundukları ülkelerde ortaokul veya dengi bir okulu mezun olmayan dolayısıyla eğitim düzeyini yükseltemeyen her yaştaki öğrenci adayımız için Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programı önemli bir hizmettir. Programlarımıza dört yıllık temel eğitimi tamamladığını gösterir belgesi olanlar, yurtdışında öğrenim görüp, aldıkları eğitimin Türkiye’deki karşılığı olarak en az dördüncü sınıfı bitirenler düzeyinde denklik yaptıranlar, en az beş yıllık ilkokul mezunu olanlar ile ortaokulların ara sınıflarında öğrenciyken öğrenimlerini yarıda bırakanlar başvurabilmektedir.


 

Yaşı, mesleği ve uyruğu fark etmeksizin Türkçe bilen ve eğitim düzeyini belgeleyen herkesin evinden ve işinden ayrılmadan Ortaokul mezunu olabilmektedir. Sınavlar bu yıl Almanya'nın Köln, Berlin, Münih, Stuttgart, Frankfurt, Hamburg, Fransa'nın Paris, Belçika'nın Brüksel, Hollanda'nın Den Haag, Avusturya'nın Viyana, İsviçre'nin Bern kentleri olmak üzere toplam 11 merkezde yapılacaktır.


Kayıt Başvuru Belgeleri Postayla Gönderilecek

 

Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programına 2016-2017 öğretim yılı için kayıt olmak isteyen öğrenci adaylarının Köln'de bulunan Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosuna şahsen ya da dilekçe ile başvurup; gereken belgeleri isteyebilirler.


 

Öğrenci adayları dilerlerse; lise@anadolu-uni.de adresine ad, soyad, mektup adresi ve telefon numaralarını da belirterek ''Ortaokul için kayıt kılavuzu istiyorum.'' yazdıktan sonra e-posta yollamaları halinde gerekli bilgi ve belgeler posta yoluyla adreslerine gönderilmektedir.

 

Kayıtlar hakkında hafta içi 14.00 - 17.00 saatleri arasında 0049 221 511 047 nolu telefon üzerinden veyalise@anadolu-uni.de
 elektronik posta adresine yazarak ayrıntılı bilgi istenebilecektir.

 

Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Formu isteği için adresler:
e-posta : lise@anadolu-uni.de


 
faks: 0049 221 52 11 49 
mektup: 
Anadolu Uni (AÖO) 
Friesenplatz 13, D-50672 Köln