Türkiye Cumhuriyeti

Kopenhag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Iv. Türkçe Öğretimi Hizmetiçi Eğitim Semineri , 01.06.2012

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2-13 Temmuz 2012 tarihlerinde Türkiye’de “IV. Türkçe Öğretimi Hizmetiçi Eğitim Semineri” düzenlenmesinin planlandığı bildirilmiştir.

            Sözkonusu eğitim seminerine  ülkemiz dışında öğrenim gören Türk çocuklarının eğitiminde görev alan yerel makamlarca atanmış ve halen görevli bulunan Türkçe öğretmenlerinin katılması öngörülmekte olup, Danimarka için 10 kişilik kontenjan ayrılmıştır.

            Seminer süresince katılımcıların tüm konaklama ve iaşe giderleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak olmakla birlikte, katılımcıların Türkiye’ye geliş-gidiş uluslararası seyahat masraflarını kendilerinin üstlenmesi gerekmektedir.

            MEB tarafından daha önce düzenlemiş olan seminerlere katılmamış olan adaylara öncelik verilecektir. Danimarka ülke kontenjanından yararlanacak asil ve yedek adayların isimleri Büyükelçiliğimizce MEB’na iletilecektir.

            Bu çerçevede Türkçe Hizmetiçi Eğitim Semineri’ne yukarıda belirtilen tarihlerde katılabilecek olan öğretmenlerimizin en geç 6 Haziran 2012 tarihine kadar Büyükelçiliğimize başvurmaları (Telefon: 39 10 14 65 / 39 20 27 88) ve isim, çalışılan okul ve irtibat bilgilerini (telefon,e-posta,faks)  Büyükelçiliğimiz e-posta adresine (embassy.copenhagen@mfa.gov.tr) veya faksına (Faks: 39 20 51 66) ulaştırmaları gerekmektedir. 

             Saygıyla duyurulur.

 T.C. Kopenhag Büyükelçiliği