Türkiye Cumhuriyeti

Kopenhag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Berki Dibek’in Yeni Yıl Mesajı , 28.12.2011

            Değerli Vatandaşlarım,

 

            2011 yılı Danimarka’daki ve Avrupa’daki toplumumuz için aşırı unsurların yükselişi nedeniyle acı kayıpların yaşandığı bir yıl olmuştur. Bu acıların bir daha asla tekrarlanmamasını temenni ediyorum.

 

Yaşadıkları ülkeye her alandaki katkılarını hergeçen gün artıran ve uyum sürecinde kaydettikleri başarılarını memnuniyetle izlediğimiz Danimarka’da yaşayan vatandaşlarımızın 2012 yılında, ülkemizin her türlü farklılığı hoşgörüyle karşılayan geleneksel yaklaşımını benimseyerek birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerine inanıyorum.   

 

Danimarka’da yaşayan toplumumuzun tüm diğer göçmen toplumlara örnek teşkil edecek bir konumda bulunduğuna ve Türk-Danimarka ikili ilişkilerinin geliştirilmesinin en güçlü dayanağını oluşturduğuna inancım tamdır. 

 

Kuşkusuz Danimarka’nın AB Dönem Başkanlığı’nı üstleneceği 2012 yılında ilişkilerimizin siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda ilerletilmesi için gayretlerimiz artarak sürecektir. Büyükelçiliğimiz vatandaşlarımızın karşılaşacakları sorunların çözümünde her türlü hizmeti vermeye devam edecektir. Tabiatıyla çalışmalarımızın başarıya ulaşmasında Danimarka’da yaşayan vatandaşlarımızın anlayışları ve destekleri de bizlere yardımcı olacaktır.

 

 Danimarka’da yaşayan vatandaşlarımı sevgi ve saygıyla selamlıyor, yeni yılın sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimi sunuyorum.            Berki Dibek 
            Büyükelçi