Türkiye Cumhuriyeti

Kopenhag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Avrupa’daki Türk Gençliği Kendi Kültürü Ve Tarihiyle Buluşuyor , 11.03.2011

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nce (GSGM) yurtdışında yaşayan Türk ailelerin özellikle ülkemizi hiç görmemiş çocuklarının vatan özlemlerini gidermek, onlara kültürel ve tarihi değerlerimizi tanıtmak, ayrıca ülkemizin doğal güzelliklerini görebilmelerini sağlamak amacıyla “Avrupa’daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihiyle buluşuyor” isimli bir proje başlatılmış olup, 2010 yılında Fransa, Belçika ve Hollanda’da yaşayan 350 gencin ülkemize gelerek İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Afyon , Konya ve Ankara illerini kapsayan 14 günlük tarih ve kültür programına katılımları sağlanmıştır. 

2011 yılında ise sözkonusu projenin Danimarka, Norveç, Finlandiya ve İsviçre’de yaşayan Türk ailelerinin Türkiye’yi hiç görmemiş çocuklarının ülkemize gelerek benzer bir tarih ve kültür programına katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Gezi kapsamında uçak biletleri, otel konaklamaları, ulaşım, yiyecek-içecek ve rehber hizmetleri dahil tüm masraflar Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce karşılanacaktır.

                25 Temmuz – 8 Ağustos 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan programa  Danimarka’dan  18-24 yaşları arasında 100 gencimizin katılabilmesine imkan tanınmıştır. Projeye katılacak olan gençlerin seçimine yönelik olarak ekte sunulan başvuru formunun doldurularak,  kimlik fotokopisi,  öğrenci durumunu gösteren belge ve irtibat bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi)  eklenerek  Büyükelçiliğimizin turkemb.copenhagen@mfa.gov.tr adresine veya posta ile (Rosbæksvej 15, 2100 København Ø) en geç 15 Nisan 2011 tarihine kadar iletilmesi gerekmektedir.

                 İletilen başvurular vatandaşlarımızca kurulmuş derneklerimizin temsilcileri ve Büyükelçiliğimiz yetkililerinin katılımıyla oluşturulacak bir komisyon tarafından değerlendirilerek adaylar belirlenecek olup, hazırlanacak olan liste GSGM yetkililerine sunulacaktır. Geziye katılacak olan kişilerin listesi  bu adaylar arasından GSGM yetkililerince nihai hale getirilerek ilgililer bilgilendirilecektir.

                Üniversite,  yüksek lisans ve doktora öğrencilerine öncelik verilecektir.

                Saygıyla duyurulur.

 

 

 

T.C. KOPENHAG BÜYÜKELÇİLİĞİ

 

İlgili Dosyalar :

- 2fdytlrtzllzrk45lqbjukywBasvuru Formu2003